Transport i dystrybucja

Dlaczego zajmujemy się transportem i dystrybucją?

Bo świetnie rozumiemy, że najlepszy nawet produkt spożywczy jest zupełnie bezwartościowy, jeśli nie zostanie bezpiecznie i szybko przewieziony do sklepów, hurtowni czy innych miejsc dystrybucji. Jednym słowem: jeśli nie trafi do klientów.

Właśnie dlatego, w ramach Grupy Jantex wydzieliliśmy spółkę Jantex Logistic. Jest ona odpowiedzialna jest ona za obsługę podmiotów z branży FMCG. Spółka ta oferuje transport całopojazdowy FTL – międzynarodowy i krajowy oraz transport częściowy LTL – międzynarodowy i krajowy.

Czym wyróżnia się nasza flota transportowa?

Nasze samochody mogą transportować od jednej do dwudziestu palet, przewożąc produkty żywnościowe o łącznej masie od jednej do piętnastu ton. Pojazdy te używane są w transporcie lokalnym oraz w serwisach miejskich.

Natomiast na klientów poszukujących transportu ogólnopolskiego lub międzynarodowego czekają samochody mogące pomieścić jednorazowo aż 33 palety.

Nie trzeba dodawać, że wszyscy nasi kierowcy posiadają odpowiednie uprawnienia.

Kiedy warto nas zaangażować do współpracy?

Wtedy, gdy w grę wchodzi szybkie i bezpieczne przewiezienie produktów żywnościowych. Jesteśmy w stanie realizować zlecenia w przedziale temperatur od -25°C do 25°C. Wszystkie auta posiadają zabudowę chłodniczą i są wyposażone w urządzenia do pomiaru i rejestracji temperatury.

Potrzebujesz szczegółowych informacji?

Skontaktuj się z nami!

Pakowanie

Dlaczego zajmujemy się usługami pakowania?

Bo doskonale wiemy (lata doświadczeń robią swoje!), że najlepszy nawet produkt wymaga opakowania, które nie tylko ułatwi jego detaliczną sprzedaż, lecz przede wszystkim stanowić będzie skuteczną barierę ochronną przed działaniem czynników zewnętrznych.

Jakie rodzaje opakowań wykorzystujemy?

Każdy produkt jest inny. I każdy wymaga innego, idealnie dobranego opakowania. Dlatego pakujemy produkty żywnościowe do torebek płaskich, torebek stojących z fałdą boczną, saszetek, saszetek doypack oraz całej gamy innych opakowań.

Co możemy dla Ciebie zapakować?

Produkty sypkie, pyliste, granulowane oraz kawałkowane.

Co możemy dla Ciebie skonfekcjonować?

Artykuły spożywcze, artykuły chemiczne, artykuły medyczne.

Potrzebujesz szczegółowych informacji?

Skontaktuj się z nami!

Magazynowanie

Dlaczego zajmujemy się usługami magazynowania?

Bo zdajemy sobie sprawę, jak ważnym elementem obsługi łańcucha dostaw jest profesjonalne zmagazynowanie produktów. Ulokowanie produktów, wartych setki tysięcy złotych w nowoczesnym magazynie pozwala przechować je bezpiecznie, zanim trafią do końcowego odbiorcy.

Dlaczego warto magazynować produkty właśnie u nas?

Nasze magazyny zbudowane są w oparciu o najnowsze technologie i spełniają najbardziej restrykcyjne wymagania z zakresie bezpieczeństwa, gwarantując precyzyjne procesy logistyczne oraz idealne warunki składowania. Możemy pochwalić się infrastrukturą mroźni składowo-dystrybucyjnych o łącznym potencjale 1500 miejsc paletowych.

W jakich warunkach magazynujemy towary?

  • w warunkach standardowych (temperatura od 5°C do 25°C, wilgotność 60%)

  • w warunkach specjalnych (od 2°C do 8°C i od 8°C do 15°C)

Magazynowanie to tylko jeden z etapów

Oferujemy pełen zakres usług związanych z obsługą łańcucha dostaw produktów świeżych, suchych oraz mrożonych. Od odbioru towaru od producenta, poprzez pełną obsługę procesów magazynowania, konfekcjonowania, przepakowywania, etykietowania, kompletacji, aż po transport i dostawę do końcowego odbiorcy.

Potrzebujesz szczegółowych informacji?

Skontaktuj się z nami!

Pasteryzacja i sterylizacja

Dlaczego zajmujemy się usługami pasteryzacji i sterylizacji?

Bo wiemy, że każdy, kto działa w branży spożywczej, chce dać swoim klientom co najmniej stuprocentową gwarancję jakości. Pragnie dać im całkowitą pewność, że każdy produkt wkładany przez nich do sklepowego koszyka, jest całkowicie bezpieczny do spożycia. A przy tym – jego smak, aromat i wartości odżywcze – są na najwyższym z możliwych poziomów.

Na czym polegają te procesy?

W największym skrócie: eliminowane są drobnoustroje i enzymy, które w normalnych warunkach tylko czekają, by zabrać się za systematyczne niszczenie produktów spożywczych. Pasteryzacja polega na podgrzewaniu produktów przez kilka-kilkadziesiąt minut w temperaturze pomiędzy 60 a 100 stopni Celsjusza. Z kolei sterylizacja – na kilkusekundowej ekspozycji produktów na działanie temperatury przekraczającej 100 stopni.

Co daje pasteryzacja i sterylizacja?

Pasteryzacja / sterylizacja to najlepszy, najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na przedłużenie trwałości produktów żywnościowych. To ważne szczególnie wtedy, jeśli w grę wchodzą ekstremalnie wręcz delikatne produkty, takie jak na przykład grzyby.

Co oferujemy?

Usługi profesjonalnej pasteryzacji i sterylizacji wykonywane w nowoczesnej komorze pasteryzacyjnej oraz sterylizacyjnej.

Potrzebujesz szczegółowych informacji?

Skontaktuj się z nami!

Obejrzyj nasz katalog!

Jantex to również produkty

Sprawdź ofertę produktową!