Uchwalony na szczycie UE w grudniu 2020 roku Europejski zielony ład jest dużym wyzwaniem dla polskiej gospodarki oraz przedsiębiorstw. W związku z Fit for 55  konieczne jest więc stopniowe przeprowadzanie zmian, aby wprowadzać na rynek produkty obarczone niższym śladem węglowym.

Jako polscy przedsiębiorcy i firma zajmująca się przetwórstwem grzybów suszonych zaczynamy intensywnie myśleć, oraz inwestować w stosowanie niskoemisyjnych źródeł energii, podążać w kierunku nowych i najlepszych rozwiązań dla naszej firmy. Naszym największym zapotrzebowaniem w procesie przetwórczym jest ciepło, i to dla ekonomicznych i ekologicznych sposobów jego pozyskania poszukujemy alternatyw.

Jednym z nowych rozwiązań, które obecnie będziemy wdrażać w naszym przedsiębiorstwie jest kogeneracja zasilana gazem, dzięki czemu będziemy mogli wykorzystywać pierwotną energię znacznie efektywniej niż w przypadku produkcji ze źródeł konwencjonalnych. Dodatkowo jako członkowie Wielkopolskiej Platformy Wodorowej przyglądamy się również wszelkim innowacyjnym rozwiązaniom które ukierunkowane są na wykorzystanie czystego wodoru. Ostatni miesiąc był szczególnie owocny w obiecujące spotkania w kierunku rozwoju tych planów.

Dziękujemy za przybliżenie idei wodoru na targach H2POLAND | Poznań | oraz podczas odwiedzin specjalistów w tej dziedzinie jakimi są :