Już dziś możemy pochwalić się działającym systemem do zarządzania produkcją i magazynem JantexApp, to nasze najmłodsze, jeszcze raczkujące osiągnięcie z którego jesteśmy dumni, ponieważ już zaczyna przynosić pożądane efekty. min. :

  • Digitalizacja procesu przetwórczo-magazynowego. W duchu kierowania się minimalizacją śladu węglowego naszej organizacji, staramy się redukować ilość dokumentów drukowanych zamieniając je na dane w wersji elektronicznej. Już niedługo na każdym stanowisku, wszelkie operacje zgłaszane będą tylko i wyłącznie przez moduł Jantexapp.
  • Wdrożenie aplikacji wpływa na optymalizację procesów produkcyjno-magazynowych oraz zapewnia nam szybki dostęp do wszystkich niezbędnych informacji.
  • Usprawnienie procesu planowania produkcji, oraz ustalenia poprawnego EOQ dla naszych surowców, wszystko aby finalnie poprawić nasz gwarantowany lead time dla klientów.
  • Dostęp do danych uzyskiwanych bezpośrednio z produkcji daje nam możliwość szybkiej reakcji, w przypadku awarii, bądź problemów jakościowych.
  • łatwa do przeprowadzenia identyfikowalność towaru na każdym etapie produkcji.

JantexApp story in a nutshell

Przez ostatnie lata technologia bardzo się rozwinęła, a na rynku pojawiła się ogromna ilość programów i rozwiązań do obsługi firmy. Klienci oraz jednostki certyfikujące stawiają wysokie wymagania dotyczące kontroli nad pochodzeniem, przetwarzaniem oraz dokumentowaniem operacji przez które przechodzi surowiec, aż do powstania finalnego produktu. Aby sprostać wszelkim wymaganiom poszukiwaliśmy więc przez ostatni rok, rozwiązania które pomogłoby uporządkować i zebrać wszystkie informacje z procesu przetwarzania w jednym miejscu, dodatkowo tworząc dla nas narzędzie do analizy pozyskanych danych. Oprogramowania z rynku okazały się jednak zbyt mało elastyczne, dla naszego unikatowego procesu produkcyjnego, dlatego też postanowiliśmy stworzyć własną dedykowaną aplikacje, która dopasowywana jest bezpośrednio pod nasze potrzeby i realizowane procesy technologiczne w JANTEX Foodservice Group. Udało nam się to dzięki pracy naszego zespołu.

Aplikacja jest naszym nowym rozwiązaniem, nadal jesteśmy na etapie wdrażania kolejnych etapów, udoskonaleń oraz nowych pomysłów usprawniających naszą prace. Doskonalenie parku maszynowego w firmie, oraz rozwój wykorzystania technologii CIM planowany na 2022/2023 rok również wpływa na ciągłe przebudowywanie i udoskonalanie naszego narzędzia jakim jest aplikacja zintegrowana z systemem ERP. Budowanie i automatyzowanie procesów ma nam pomóc uzyskać informacje w czasie rzeczywistym oraz na bieżące analizowanie danych w celu udoskonalania jakości oraz zdolności naszej produkcji. Zastosowanie nowych technologii stało się niezbędnym działaniem, a Jantex rozwija się z duchem czasu aby spełniać wymagania swoich klientów.

Kluczowe funkcjonalności które zaplanowaliśmy :

  • moduł MAGAZYN (Inwentaryzacja ciągła magazynu) to szczególne rozwiązanie spisu z natury asortymentu, na bieżąco przez cały rok, wdrożone aby mieć kontrolę nad przetwarzanym towarem, oraz kosztami produkcji. Moduł magazyn to również znakowanie towaru, kontrola wyjścia towaru z magazynu i stanu magazynowego w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możemy efektywniej planować produkcję dla naszych klientów),
  • moduł CHŁODNIE (automatyzacja przyjęcia towaru, wydania na produkcję, kolejki FIFO, kontroli ilości odpadów oraz ilości wyrobu gotowego),
  • moduł SUSZ (automatyzacja kontroli wejść i wyjść towaru z procesu suszenia, kontroli pracy pracownika sortującego, kontrola nad FIFO, stan produkcji i procesu pakowania w czasie rzeczywistym),
  • moduł TRACEABILITY ( informacja o dacie, ilości i numerach palet przyjętego, przetworzonego i wydanego towaru).
  • moduł JAKOŚĆ – Rzetelna informacja ilościowo–jakościowa o dostarczonym surowcu. Budowanie bazy danych o dostawcach dostępnej w systemie, zapewnienie identyfikowalności palet w całym procesie produkcyjnym. Możliwość zgłaszania i dokumentowania w systemie problemów oraz wyników badań towaru na każdym etapie produkcji.

Nasz zespół złożony ze specjalistów oraz studentów odpowiedzialny na stworzenie i wdrożenie aplikacji :